Ovaj tjedan: 2086

PROTOKOL DOLASKA U ŠKOLU ZA SVE UČENIKE OD 2.-8. RAZREDA MATIČNE ŠKOLE
Autor: Anita Brković, 3. 9. 2021.

Poštovani roditelji, drage učenice i učenici,

U nastavku teksta nalaze se obavijesti važne za početak nove nastavne godine.

Prijepodnevna smjena - 3., 5. i 7. razredi - nastava počinje u 8:00 sati, dolazak ispred škole do 7:45 sati radi organiziranog ulaska u školu.

Poslijepodnevna smjena - 2.,4., 6. i 8 razredi - nastava počinje u 13:15 sati, dolazak ispred škole do 13:00 sati radi organiziranog ulaska u školu.

Ulaz u školu za učenike predmetne nastave moguć je samo sa sjeverne strane (glavni ulaz u školu).

U dvorištu škole je istaknuto gdje se okupljaju određeni razredni odjeli.

Razrednici će prvi dan prozvati učenike petih razreda u školskom dvorištu i pozvati ih u razredne odjele.

U školu ulazi jedan po jedan razred na poziv razrednika.

Maske su obvezne za sve učenike od 5.-8. razreda. Učenici sami donose maske koje su obvezne i prilikom ulaska u autobuse.

Učenici prvi dan nastave trebaju uzeti torbu i papuče. Prvi dan će dobiti udžbenike, radne bilježnice te komplet bilježnica. Radne bilježnice i komplet bilježnica osigurao je naš Osnivač, grad Koprivnica.

Prvi dan svi razredni odjeli imaju dva sata razrednika, a ostale satove po rasporedu.

Preporuča se mjerenje tjelesne temperature prije dolaska u školu

Učenici od 1. do 4. razreda - preporuka je da svaki dan prije odlaska u školu roditelj u djetetovu bilježnicu upiše vrijednost izmjerene temperature djeteta. Bilježnicu učenik donosi sa sobom u školu, a učitelj svakodnevno provjerava. Kod sumnje na povišenu tjelesnu temperaturu te kod pojave akutnih simptoma zarazne bolesti (npr. kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa, proljev, povraćanje) dijete obavezno ostaje kod kuće. Ako učenici razviju simptome COVID-19 tijekom boravka u ustanovi, učitelji će odmah obavijestiti roditelje/staratelje, koji u najkraćem roku trebaju doći po dijete. Soba za izolaciju će biti kabinet na kraju hodnika na katu u koji će se ulaziti s dvorišne strane (servisni ulaz kod kotlovnice). Učenici od 5.- 8. razreda samostalno mjere tjelesnu temperaturu.

Prijevoz učenika

Dolazak u školu u prijepodnevnu smjenu- uobičajenim voznim redom.

Odlazak kućama poslije 5. i 6. sata (u 12:00 i 12:45 sati).

Poslijepodnevna smjena – svi učenici čekaju autobuse na stajalištima od 12:15 sati.

Odlazak kućama poslije 5. i 6. sata ( u 17:15 i 18:00 sati).

Molimo učenike i roditelje da se pridržavaju svih uputa i preporuka.

Roditelji učenika ne mogu ulaziti u školu bez opravdanog razloga i bez prethodne najave razredniku, stručnom suradniku ili tajništvu. Sve potrebne potvrde koje izdaje tajništvo molimo da se zatraže na mail tajništva škole.

Na ulazu škole nalazi se ZVONO . Prije ulaska u prostorije škole evidentirat će se ulazak i mjeriti tjelesna temperatura.

Hvala vam svima na razumijevanju!

Uspješan i veseo početak nove školske godine želi vam vaš ravnatelj Krešo Grgac!