Obilježen Global School Play Day
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 17. 9. 2021.

Global School Play Day je pokret kojem je cilj poticati slobodnu i nestrukturiranu igru u školi. Nastao je 2015. godine u SAD-u i do sada je obilježen u 75 zemalja. Ove je godine po drugi puta obilježen u našoj školi.

Cilj pokreta je ukazati na važnost slobodne nestrukturirane igre na dječji razvoj.

Učiteljice stranih jezika (Ana Turk, Ana Jelić, Natalija Flamaceta Magdić, Danijela Ban i Ana Kuhar) te učiteljice vjeronauka u hrvatskoga jezika (Andreja Lukačić Franjić i Tanja Galić Bermanec) obilježile su s učenicima 5. - 8. razreda Global School Play Day omogućivši im na svojim satima sat slobodne igre. Zadatak učenika je bio donijeti društve igre i samo se igrati!

Učenici su u školu donijeli razne društvene igre: Monopoly, Scrabble, Alias, Uno, bingo, Pictionary, memory, Pogodi tko si, šah i mnoge druge. Sami su birali što će igrati.

Koliko su učenici uživali i koliko su se uživili u igre govori činjenica da ih nije trebalo upozoravati na pravila ponašanja, a nastavili su igru i na odmorima!

Učiteljice su zaključile da su se učenici opustili i povezali igrajući se, odlično surađivali i poštivali pravila igre. Uz smijeh, veselje i uzbuđenje sat igre je vrlo brzo prošao.

Ovogodišnji cilj je dostići broj od jednog milijuna sudionika. S naših 500-ak učenika koliko ih je sudjelovalo u obilježavanju, zasigurno ćemo doprinijeti cilju!

Nadamo se da će ovaj dan igre potaknuti učenike da se ovako nastave igrati i dalje - pokazali su da se bez digitalija može bez problema!

Igramo se i sljedeće godine!