Učenici naše škole primili su poklon bon za „Naj dječje djelo“
Autor: Marija Petras, 7. 2. 2022.

Svake godine Grad Koprivnica i Društvo naša djeca nagrađuju učenike koji čine dobra djela, pomažu drugima te šire ljubav i prijateljstvo.

Učenici bivšeg 4.b razreda osvojili su tu nagradu, ali zbog epidemioloških mjera nisu mogli realizirati nagradni izlet. Sada su primili poklon bon gradonačelnika Mišela Jakšića.

Učenici su u toku školske godine imali više humanitarnih i volonterskih aktivnosti. Sakupljali su higijenske potrepštine i prehrambene namirnice za Socijalnu samoposlugu. Time su pokazali da su socijalno osjetljivi. Sudjelovali su na božićnom sajmu kada su donosili ukrase i svoje predmete. Prikupljeni novac donirali su za djecu Afrike.

Imali su program u Domu za starije i nemoćne čime su pokazali da imaju senzibilitet za stare ljude. Gostovali su u vrtiću. Malim vrtićancima su poklonili ukrašene pisanice i pripremili prigodni uskrsni program.  Širili su prijateljstvo.

Družili su se sa igračima Slaven Belupa. Poruka druženja je bila: „Kretanjem do zdravlja.“

Brinuli su o razrednom cvjetnjaku i razvrstavali otpad. Dokazali su da su ekološki osviješteni.

Najviše od svega pokazali su osjetljivost prema jednoj prekrasnoj, ali drugačijoj djevojčici u razredu. Poticali su je u svakom njezinom uspjehu i napretku. Kada bi nešto uspješno učinila spontano su joj zapljeskali. Ona je njima uzvraćala lijepim riječima i osmijehom. Ljubav je bila uzajamna.

Nadam se da će ova nagrada učenicima biti poticaj da i dalje čine neka mala dobra djela koja su nekome velika, mogu mu uljepšati dan, a možda i život.

Zahvaljujemo gradonačelniku MIšelu Jakšiću i Društvu naša djeca.

učenici, asistentica i učiteljica

Marija Petras