Slikovnica Gospođica Ljubav
Autor: Ana Pajnić, 16. 3. 2022.

Čovjek samo srcem dobro vidi. Ono bitno očima je nevidljivo.

Učenici šestih razreda su, tijekom mjeseca veljače na nastavnim satima predmeta Hrvatski jezik, interpretirali tekstove ljubavnoga sadržaja. Razmišljali su o važnosti i značenju ljubavi što ih je potaknulo na izradu zanimljivih slikovnica. Njima su izrazili svoje osjećaje i misli povezujući tekst s ilustracijom, njegovali su likovni izraz i poštovali norme hrvatskoga standardnoga jezika.

Pogledajte izložbu radova naših učenika u školskoj knjižnici. Svojim su kreativnim uradcima oduševili nastavnike pa se nadamo da će oduševiti i vas.

Pod mentorstvom nastavnica Ivane Pintarić i Ane Pajnić te nastavnika Slađana Mustača, učenici su razvijali svoje literarne i likovne vještine. Prije početka rada, dane su im jasne sadržajne i tehničke upute. Tema radova bila je Gospođica Ljubav, a učenici su mogli opisati roditeljsku, bratsku ili prijateljsku ljubav, ljubav na prvi pogled, ludu ili vječnu ljubav. Sadržaj slikovnice temeljio se na originalnoj priči koju su sami osmislili ili su prilagodili knjigu po izboru. Prema vlastitim sklonostima, birali su materijal za rad kao i oblik rada. Neki su radili samostalno, neki u paru, a neki u manjim skupinama. Na taj su način razvijali suradnička umijeća, komunikacijske vještine, samopouzdanje i pozitivan odnos prema radu. Na kraju su svoje radove, kao i radove svojih kolega, vrednovali na izložbi održanoj u razredu.

Sada i vi možete uživati u literarnim i likovnim ostvarenjima naših šestaša!