Ukupno: 672089

3MATH, ekipno matematičko kreativno natjecanje
Autor: Mara Grašić, 25. 3. 2022.

Natjecatelji su se prijavljivali na natjecanje slanjem video uratka, plakata i stripa na zadanu temu. Svaka ekipa sastojala se od tri člana. Teme i kategorije su bile: Matematika u crtiću - niži razredi OŠ, Matematika i rekordi - 5. razred, Matematika u slici - 6. razred, Matematika u kuhinji - 7. razred, Matematika u prirodi - 8. razred, Matematika i promet - 1. i 2. razredi srednje škole.

Svaki rad koji je pristigao jedinstven je na svoj način. Zbog kompleksnosti tema i načina izrade, te kako bi se svaki rad procijenio od strane adekvatnih stručnjaka ocjenjivačko povjerenstvo činili su doktori znanosti s prirodoslovnih fakulteta,  diplomirani inženjeri, ekonomisti i pravnici, muzejski pedagog, profesor pedagogije i viša knjižničarka te profesori i učitelji iz struke. Članovi ocjenjivačkog povjerenstva su bili: Sanja Pakasin, Sonja Delimar,  Željka Dijanić, Tamara Srnec, Maša Zamljačanec, , Petra Žiga, Siniša Jelovčan, Ivan Derdić, Ljiljana Vugrinec, Ljiljana Pavleković,  Željka Zorić, Ivana Dombaj Čižmak i Robert Gortan.

Osim škola s područja naše županije ovom natjecanju su se pridružile osnovne škole iz Sesveta i Pakoštana, čije radove je povjerenstvo uvrstilo među najboljima.

Prva mjesta u zadanim kategorijama osvojili su učenici naše škole: Ema Kresonja, Anja Horvat, Amadea Filipović i Antea Jelović. Dodijeljene su im vrijedne nagrade.

Za trud i kreativnost pohvaljeni su i :

Mia Gregurina, Lucija Klokočki, Una Bebek, Dora Pakasin, Sara Mikulić, Marko Periša, Laura Žganec, Dino Smrečki , Dorijan Matijaško, Dominik Dlesk, Dorotea Boroša, Sara Piskač i Rea Bebek.

Njima su također uručeni pokloni. Bravo svima!