Ukupno: 672097

Rezultati županijskog natjecanja „Europa u školi“
Autor: Sanja Pakasin, 25. 3. 2022.

Učenici naše Škole sudjelovali su na likovnom natječaju Europa u školi 2022., jednom od najstarijih kreativnih natjecanja u Europi i Hrvatskoj. Natjecanje se u Europi provodi više od 60 godina, a u Hrvatskoj Europski dom Zagreb ovaj projekt provodi već 28 godina.
Uvođenjem europskih tema u školstvo Europa u školi želi pomoći mladim ljudima kako bi razvili mogućnosti i vještine koje im pomažu sa suočavanjima s izazovima modernog društva.

Ovogodišnje se natjecanje održalo pod naslovom: „Stvaramo održivu budućnost“, a naši su učenici sudjelovali na županijskoj razini ostvarajima u literarnom, likovnom i video izričaju.

U literarnom izričaju istaknule su se učenice Leona Borštnar (2.d) i Una Bebek (6.a). Pod mentorstvom učiteljice Ines Turk, Leona je pisala o ekološkom problemu s kojim se suočio morski konjic. Njezin literarni rad „Glas za spas“ možete pročitati u privitku.

Una je pisala o čudesnom svijetu šume i ekološkoj prijetnji s kojom su se susrele šumske životinje. Njezin literarni rad "Šume su i vaša pluća" pročitajte u privitku. Unina mentorica je učiteljica Ivana Pintarić.

U likovnom izričaju istaknuli su se učenici:

Noa Kropek, 1.a, mentorica Vesna Petrušić

Rebeka Koščak, 2.c, mentorica Edita Sinjeri Štefanek

Borna Strah, 2.d, mentorica Ines Turk

Leona Borštnar, 2.d, mentorica Ines Turk

Nastasja Plahinek, 4.a, mentorica Snježana Janjić

Leona Salajpal, 4.c, mentorica Vesnica Mlinarić

Tea Bosman, 4.c, mentorica Vesnica Mlinarić

Amadea Filipović, 6.e, mentorica Sanja Pakasin

Gabrijela Rašić, 6.e, mentorica Sanja Pakasin

Matija Petrović, 8.a, mentorica Sanja Pakasin

U kategoriji multimedijskog rada svoj plasman na državnu razinu natjecanja zajedničkim videoostvarajem u tehnici stop animacije izborile su učenice Anja Horvat (6.e), Amadea Filipović (6.e), Dora Kušenić (6.d), Dora Pakasin (6.b) i Erin Strah (6.a) pod mentorstvom učiteljica Sanje Pakasin i Monike Matijaško.

Čestitamo uspješnim učenicima i njihovim mentorima koji ih potiču da postanu svjesni i odgovorni građani svoje domovine i Europe!