Ukupno: 672097

Planinarska sekcija ostvarila još jedan teren!
Autor: Mihaela Petersdorfer Ramaj, 9. 5. 2022.

U subotu, 7. svibnja, planinarska sekcija ostvarila je još jedan teren i osvojila Javorovu kosu (1015 mnv)

Planinarska sekcija ostvarila je svoj treći planirani odlazak na terensku nastavu/izlet 7. 5. 2022. Polazak je bio organiziran autobusom iz Koprivnice u 7.00, a povratak također autobusom u 19.35 sati. Krenuli smo, dakle, u sedam sati ujutro, te uz jednu kraću pauzu, na teren smo stigli poslije deset sati.

Pješačenje smo započeli u naselju Ravna Gora. Uspon nije bio težak. Predivno je bilo hodati po naselju laganim usponom gledajući predivne krajolike Gorskog kotara. Malene kuće za odmor, lijepe obiteljske kuće koje čine jednu cjelinu s prirodom. Gotovo netaknuti dio, baš onakav kakav čovjeka smiruje. Radosni, udišući svježi čisti zrak peljali smo se prvo po poljskom putu i tako ušli na planinarsku stazu koja je vodila kroz prekrasnu javorovu i bukovu šumu sve do vrha. Putem smo se fotografirali, uočavali prekrasno cvijeće, promatrali maglu iznad šume, tako čistu da je bio užitak udisati ju. Oko 12.30 stigli smo na vrh Ravne Gore zvan Javorova kosa. Prije odmora na cilju posjetili smo Božji zdenac gdje smo pili pitku prirodnu vodu. Nakon toga krenuli smo prema vrhu i tamo imali stanku za okrjepu i igru. Fotografirali smo se ispred planinarske kuće. Nakon toga krenuli smo prema vidikovcu u obliku piramide gdje se s vrha može vidjeti Gorski kotar, a u slučaju lijepog vremena i Slovenija sve do Alpa. Nakon razgledavanja s piramide krenuli smo nizbrdo prema naselju Ravna Gora. Šetajući naseljem navratili smo u prekrasnu gotičku župnu crkvu gdje smo se i fotografirali. Zanimljivo je i spomenuti da smo tijekom cijelog puta, pješačenja, imali lokalnog vodiča, psa, koji nam se pridružio na samom početku i cijelo nas vrijeme pratio. U povratku se vratio u svoje dvorište sav sretan što nas je dopratio. Ukrcali smo se u autobus i krenuli prema mjestu Stara Sušica gdje smo pogledali dvorac koji su sagradili Frankopani.

Nakon kraće stanke krenuli smo put Koprivnice. Uz jedno zaustavljanje u Vukovoj Gorici (Mc Donald's), u Koprivnicu smo stigli oko 19.35 minuta, svi sretni jer smo konačno osvojili Javorovu kosu, ali i umorni od hodanja i svježeg zraka...

Evo, kako nam je bilo: