Ukupno: 672089

Live Class u 7.E
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 13. 5. 2022.

Učenici 7.E. razreda sudjelovali su 12. svibnja u Live Class (nastavi uživo putem interneta) na temu interneta pod nazivom The digital revolution.

Naši su učenici nastavu pratili online zajedno s učenicima iz Španjolske, Italije, Poljske, Turske i Grčke. Sat je moderirala učiteljica Elizabeth Beer, Britanka koja trenutno živi u Madridu odakle nam se i javila.

Učenici su se odlično snašli i aktivno sudjelovali komunicirajući s učiteljicom i ostalim učenicima na engleskom jeziku proširujući znanja o nastanku interneta i world wide web-a (“svjetske mreže” odnosno internetskog servisa koji omogućava pregledavanje mnoštva digitalnih dokumenata danih na raspolaganje preko umreženih računala diljem svijeta).

Saznali su, između ostalog, da je od 195 zemalja svijeta internetskom vezom povezano njih 90, da je Kina zemlja s najviše internetskih korisnika, a sve to zahvaljujući Sir Tim Berners Leeju koji je 1987. osmislio world wide web da bi ljudima omogućio bržu komunikaciju i dostupnost informacija.

Učenici su razgovarali o razlozima te prednostima i nedostacima korištenja interneta te svoja iskustva razmjenjivali s učenicima iz ostalih zemalja.

Obogaćeni ovim iskustvom, učenici su još više osvijestili potrebu učenja engleskoga jezika kao jezika globalne komunikacije, a pritom su i razvijali međukulturalne kompetencije.

Nakon sudjelovanja, učenici su dobili zadatke na izbor - izraditi internetsku stranicu, istražiti poznatu osobu iz Gane ili poznatu osobu koja je koristila internet da bi činila dobro u svijetu.

Uradci učenika su na poveznici: https://wke.lt/w/s/WdOPDv

Učiteljica engleskoga jezika Natalija Flamaceta Magdić