Učiteljice matematike sudjelovale na dvodnevnom matematičkom skupu
Autor: Mara Grašić, 30. 5. 2022.

U Koprivnici na Sveučilištu Sjever 27. i 28. svibnja 2022. održao se dvodnevni stručno - metodički skup učitelja i nastavnika matematike pod nazivom Matematički motivi. Skup se održava već petu godinu zaredom, a organizatori su članovi Udruge mladih koprivničkih matematičara .Na skupu su sudjelovale učiteljice: Marijana Lokotar, Mirjana Sušilović, Iva Arač i Mara Grašić.

Ovogodišnja tema stručnog skupa je bila Popularizacija matematike. Ishodi skupa su bili popularizirati matematiku kroz suvremene metode poučavanja, steći potrebna znanja i vještine te biti osposobljeni za primjenu učinkovite strategije rada u radu s učenicima. Matematika je temelj suvremenog društva i ima bezbroj primjena u znanosti. Kroz ovu temu profesori i učitelji praktičari iz osnovnih i srednjih škola te profesori s hrvatskih sveučilišta pokazali su koliko je matematika uzbudljiva, lijepa i primjenjiva. Predavanja i radionice su bile zanimljive, poučne  i nadahnule su svakoga tko želi poboljšati svoj rad.

Predavači su bili: učiteljica mentorica Milena Mikulčić iz OŠ Poturen, učiteljica savjetnica Tamara Nemeth iz Osnovne škole Špansko Oranice, profesorica savjetnica Maja Zelčić iz Gimnazije Lucijana Vranjanina u Zagrebu, profesorica Melita Milić s Fakulteta organizacije i informatike u Varaždinu, učitelj mentor Josip Blagojević iz Katoličke osnovne škole u Požegi, učiteljica savjetnica Tanja Debelec iz I. osnovne škole Čakovec, učiteljica izvrsna savjetnica Milka Fofonjka iz II. osnovne škole Bjelovar, profesorica savjetnica Marina Njerš iz Gimnazije „Fran Galović“ Koprivnica, učiteljica mentorica Ksenija Varović iz Osnovne škole Fran Koncelak Drnje, učiteljica savjetnica Mara Grašić iz Osnovne škole „Braća Radić“ Koprivnica, učenica Marija Švegović iz Srednje škole Koprivnica, učiteljica savjetnica Željka Hanžek iz Osnovne škole „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica, učitelj Boris Tonc iz Osnovne škole „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica, učiteljica izvrsna savjetnica Snežana Huđek iz I. osnovne škole Varaždin, učiteljica Marina Kopjar iz I. osnovne škole Varaždin, profesorica Draženka Kovačević viša stručna savjetnica za matematiku u Nacionalnom centru za vanjsko vrednovanje obrazovanja, viša savjetnica Antonela Czwyk Marić iz Agencije za odgoj i obrazovanje – Split, profesorica savjetnica Draga Dolenec-Gashi iz Škole za grafiku, dizajn i medijsku produkciju Zagreb, profesorica izvrsna savjetnica Tamara Srnec iz  Gimnazije Josipa Slavenskog Čakovec.

Na samom početku sudionici skupa uživali su u pjevačkim izvedbama Patricije Strugar, Lucije Rajić i Ivane Marković. Pratnja na klavijaturama je bio učenik Lovro Rasinec, a tehnička podrška učenik Dinko Blažek Mentorica je profesorica Darija Kivač, a učenici pohađaju Gimnaziju „Fran Galović“ Koprivnica.

Realizaciju stručno-metodičkog skupa sufinancirao je Grad Koprivnica.