Planinari u Prekodravlju
Autor: Štefica Šambula Premec, 14. 6. 2022.

Za učenike petih razreda koji su  izrazili želju da budu članovi Planinarske sekcije naše Škole organizirali smo izlet na prostor našeg šireg zavičaja, u Prekodravlje. Hodali smo uz lijevu obalu rijeke Drave između naselja Gotalovo i Novačkasubotu, 11. lipnja 2022. U pratnji učenika bili su: Štefica Šambula Premec, Ana Rumek i Ivan Golubić.

Polazak je bio autobusom u 7:30 sati sa stajališta autobusa ispred OŠ Braće Radić u Koprivnici. Na izletu je sudjelovalo 14 učenika petih razreda. Nakon pola sata vožnje autobusom ubrzo nakon mosta preko rijeke Drave kod Botova krenuli smo pješice u naše osvajanje Prekodravlja.

Prvi kraći odmor uz doručak imali smo nedaleko mjesta Gotalovo na obali tzv. Male Drave, nekad omiljenog kupališta mještana Gotalova. Nakon doručka krećemo dalje u smjeru jezersko-barskog sustava Ješkovo. Na putu pažnju nam zaokupljaju poljoprivredne površine pod različitim poljoprivrednim kulturama te prirodni okoliš, a posebno nas je zadivilo stablo mediteranskog bora pored nasipa. Na našem hodanju uskoro nam se na biciklu pridružuje znatiželji mještanin naselja Otočka. Nakon kraćeg razgovora bio je oduševljen onime što je saznao te nam je ponudio odmor i okrijepu u svojoj vikendici u Ješkovu što smo prihvatili i mi ugodno iznenađeni pozivom. U nastavku hodanja dolazimo do otvorene obale rijeke Drave te se približavamo samom strmcu gdje smo vidjeti kako rijeka trga obalu te stanište lastavica bregunica. Ubrzo stižemo u blizinu Ješkova gdje nas čeka ljubazni gospodin sa svojom suprugom te smo odmor uz sendviče i piće proveli uz njihovu vikendicu. Nakon neočekivanog toplog gostoprimstva još nas čeka dio puta prvo do obale rijeke Drave i na kraju jezersko- barski sustav Ješkovo.

Očarani lijepom prirodom, sretni, zadovoljni i malo umorni, ali ponosi što smo prehodali gotovo 12km vratili smo se autobusom u Koprivnicu u poslijepodnevnim satima.

A, kako nam je bilo i što smo doživjeli govore i priložene fotografije…

Do nekog novog izleta 😊