Ukupno: 672095

Proljetna bajka u Oroslavlju
Autor: IVANA PINTARIĆ, 20. 6. 2022.

Iako nam ljeto kuca na vrata, učenica Una Bebek i njezina mentorica Ivana Pintarić uživale su u pravoj proljetnoj bajci, odnosno završnoj svečanosti likovno-literarnog natječaja Melitino proljeće u organizaciji Osnovne škole Oroslavlje. Završna svečanost priređena je na otvorenom dijelu prostora Osnovne škole Oroslavlje. Domaćini su pripremili uistinu prekrasan program, upoznali nas s ciljevima organizacije natječaja, sa životom i radom prerano preminule učiteljice Melite, a u programu su sudjelovali učenici i učitelji škole domaćina, ali i Melitini sinovi i prijatelji.

U literarnom dijelu natječaja bilo je potrebno napisati proljetnu bajku koja je imala zadani uvod. Na natječaj ukupno su pristigla 372 literarna rada iz 80 škola Republike Hrvatske. Una je osvojila prvu nagradu u kategoriji 5. i 6. razreda, a koliko su organizatori ostali zadivljeni njezinom bajkom govori i činjenica da su baš dio njezine bajke citirali na samom kraju programa kao cjelokupnu pouku natječaja. Učenici i mentori nagrađeni su prekrasnim nagradama koje će nas uvijek podsjećati na ovaj događaj. Uni čestitamo od srca na ovom uistinu velikom uspjehu!

Prepune dojmova i topline u srcu zahvaljujemo domaćinima što su nas podsjetili na prave životne vrijednosti, ali i činjenicu da sve ono što činimo u životu ostavlja neizbrisiv trag pa je važno svakim se danom truditi nesebično i pozitivno utjecati na svijet oko sebe. Već se veselimo novom Melitinom proljeću dogodine!

Ivana Pintarić