Naši Radići uspješni na Sportskim igrama mladih
Autor: Marija Petras, 8. 8. 2022.

Učenici naše škole vratili su se iz Rijeke sa Sportskih igara mladih puni doživljaja. Svojim sportskim žarom i ponašanjem lijepo su predstavili našu školu i Koprivnicu.

Ella Sever, učenica 2.d razreda osvojila je prvo mjesto u trčanju na 60 metara i plasirala se na međunarodno natjecanje.

Bravo Ella! Želimo ti puno uspjeha u daljnjem natjecanju.

Ekipa graničara Vatrene lopte (2.b razred) zauzela je 4. mjesto od 20 ekipa iz cijele Hrvatske što je veliki uspjeh.

Tija Požgaj, učenica 4.c razreda plasirala se u trčanju na 60 metara u polufinale i imala 5. najbolje vrijeme trčanja. To je također lijepi rezultat.

Moja pohvala organizatorima i cijelom timu Sportskih igara. Sve je bilo odlično, čista petica: od putovanja, kupanja, smještaja, hrane, događanja na sportskim terenima.

Ovaj projekt je hvale vrijedan jer potiče djecu na kretanje, bavljenje sportom i zdrav život. To je jako dobar odmak od ekrana i mobitela.

Nismo osvojili tako željenu medalju. Bila nam je tako „blizu, a daleko“.

No, dogodila se jedna prekrasna humana priča koja nam je potvrdila da ima dobrih ljudi i dobrih djela.

Gospodin Ivica Teskera, trener ekipe Vodica, uočio je u igri graničara našeg Karla Bogdana kao posebnog talenta koji je ostavio „srce na terenu“ i poklonio mu pametni sat koji je on dobio.

No, priča ide dalje. On će Karlu darovati mobitel, tenisice i sportsku odjeću. Također mu želi biti sponzor za bavljenje rukometom.

Ova je priča dirnula sve prisutne i vratila nadu u dobre ljude.

Evo i nas među najboljim ekipama iz cijele Hrvatske.

Učiteljica: Marija Petras