Ukupno: 672095

Osmi razredi obilježili Europski dan jezika u velikom stilu
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 27. 9. 2022.

Europski dan jezika koji se već tradicionalno obilježava u našoj školi, 119 učenika osmog razreda sa svojim je nastavnicima obilježilo kroz integrirani dan ugostivši 56 učenika 5. – 8. razreda te šestero učitelja OŠ Kloštar Podravski PŠ Podravske Sesvete.

Program koji smo za njih pripremili bio je zaista raznolik. Učilo se, igralo, pjevalo, crtalo, zabavljalo i družilo.

Nakon uvodnog pozdrava, učenici su u holu škole zajedno pogledali film “Virtualna šetnja školom” koji je snimljen prošle godine u našoj školi sa svrhom da se učenicima četvrtog razreda približi I olakša prelazak u više razrede.

Obzirom na poveći broj učenika, nastavu smo nakon toga smjestili u prostor školske sportske dvorane i održali je na hrvatskom, engleskom, njemačkom, francuskom, poljskom i španjolskom jeziku te kroz sadržaje iz povijesti i mnoštvo igara.

Sve što su naučili, učenici su mogli provjeriti kroz razne igre i aktivnosti koje su za njih osmislile učiteljice materinjeg i stranih jezika naše škole te vanjska suradnica za španjolski jezik.

U organizaciji i provedbi ovog integriranog dana sudjelovali su: učiteljica engleskoga jezika Natalija Flamaceta Magdić, učiteljica njemačkoga jezika Danijela Fičko, učiteljica francuskoga i poljskoga jezika Ana Kuhar, vanjska suradnica, gospođica Kristina Koluder koja nas je obogatila znanjem španjolskog jezika, učiteljica povijesti Anica Vučeta, učiteljice HJ Ines Vađunec i Tanja Galić Bermanec, učitelj GK Josip Pankarić, učitelj TZK Mihael Buzina, razrednici osmaša Mirjana Sušilović, Irena Hontić Pranić, Antonio Stipan i Andreja Lukačić Franjić te školska knjižničarka Adrijana Hatadi.

Za kraj smo svi zajedno otpjevali splet pjesama na ukrajinskom, hrvatskom, engleskom, njemačkom, talijanskom i češkom jeziku ranije uvježbanih na radionici glazbene kulture.

Prije podne je brzo prošlo, u druženju i zabavi stekla su se nova znanja stranih jezika te poznanstva koja ćemo učvrstili pri uzvratnom posjetu u mjesecu travnju.

Kao što je Edward De Waal rekao da smo s jezicima bilo gdje kod kuće, nadamo se da su se tako osjećali i naši gosti.

Do sljedećeg Europskog dana jezika Au revoir! Good bye! Auf Wiedersehen! Do viđenja! Adiós! Do widzenia!

Fotografije pogledajte u galeriji.

Učiteljice stranih jezika:
Danijela Fičko,