European Day of Languages
Autor: Danijela Ban, 30. 9. 2022.

Na ovogodišnjem Europskom danu jezika učenici petih razreda su se na satovima Engleskog jezika zabavili učeći kroz online igrice i video zapise na temu Countries & Nationalities. Satove smo započeli video zapisom ponavljanja o državama i nacionalnostima u Europi, a nakon pažljivog slušanja provjerili smo stečeno znanje i online Wordwall kvizom te World Geography igricama povezivanja država sa zastavama i glavnim gradovima.

Time smo povezali znanje iz engleskog jezika sa znanjem koje su učenici stekli i na satovima geografije učeći o zemljama Europe i svijeta sa nastavnicom Monikom Matijaško. Učenici su na satovima geografije bili kreativni i vrijedni te izradili i crtežom prikazali karte svijeta i simbole europskih i svjetskih država.

No, prava nam je atrakcija ovogodišnjeg Europskog dana jezika bila Lukina „poruka iz boce“ kao iz filma! Naime, Luka je pravu pravcatu staklenu bocu s porukom našao ljetujući ove godine u Starigradu Paklenici.

U staklenoj boci su bile dvije školjkice i poruka na engleskom jeziku djevojčice Anne-May iz Londona - ona govori čak 4 jezika, a ima samo 11 godina! U poruci je navela i Youtube poveznicu na kojoj smo vidjeli djevojčicu kako svira violinu, a u poruci je napisala da se cijela obitelj također bavi klasičnom glazbom - izvedbama na klaviru i violini!

Uživajte u izvedbama naše male prijateljice Anne-May!