Ukupno: 672097

Terenska nastava 6.b i 6.e razreda u Varaždinske Toplice i Ludbreg
Autor: Ines Vađunec, 12. 10. 2022.

Dana 7. listopada 2022. učenici 6.b i 6.e razreda su sa svojim razrednicama Ivanom Pintarić i Ines Vađunec te učiteljicom informatike Lidijom Havaić posjetili su Varaždinske Toplice i Ludbreg.

Na ovu zanimljivu terensku nastavu krenuli smo u 8 ujutro da bismo za kojih sat vremena stigli do prvog odredišta toga dana smještenog u Varaždinskim Toplicama. Ondje smo imali obilazak Zavičajnog muzeja Varaždinskih Toplica u sklopu kojeg smo pogledali stalni arheološki postav antičkog lokaliteta Aquae Iasae i Galeriju Toplissa gdje se nalaze zbirke koje ilustriraju povijesni i kulturni razvoj lječilišta Varaždinske Toplice. Pogledali smo i vanjski postav muzeja nakon čega su učenici sudjelovali u „rimskim igrama“. Posjet je trajao tri sata, a nakon njega smo imali kratko slobodno vrijeme te se uputili prema Adrenalinskom parku Vručina u okolici Ludbrega. Po dolasku u adrenalinski park učenike je oduševila količina zabavnih sadržaja. Podijeljeni su u osam skupina koje su se natjecale i pritom skupljale bodove. Skupine su sudjelovale u sljedećim igrama: bacanje sjekire, križić-kružić, ljudski stolni nogomet i utrke. Slobodno vrijeme su iskoristili za igranje nogometa, odbojke, stolnog tenisa i košarke te su se igrali skrivača ili odmarali na ljuljačkama. Ondje su učenici uživali četiri sata u brojnim zabavnim igrama i natjecanju ekipa. Terenska nastava je prošla u kvalitetno provedenom vremenu i zajedničkom druženju.

Pogledajte kako nam je bilo na sljedećoj poveznici:

Ines Vađunec