Gradu za rođendan – mini grad od gline
Autor: Adrijana Hatadi, 6. 11. 2013.

U prostorima COOR Podravsko sunce održana je 6.11.2013. keramičarska radionica na kojoj su uz učenike ostalih gradskih škola sudjelovale i učenice 3.d, Nina Njegovec i Mia Sremec iz OŠ „Braća Radić“, sa svojom učiteljicom, Renatom Blažinec.

Riječi dobrodošlice uputile su nam ravnateljica centra, gospođa Ksenija Vukić, te voditeljica keramičarske skupine, profesorica Ljubica Živko.

Događaj su uveličali i predstavnici Grada, zamjenici gradonačelnice,  Melita Samoborec  i  Mišel Jakšić koji nisu krili svoje oduševljenje izloženim keramičkim i ostalim predmetima u centru.

Tema radionice bila je prigodna, rođendanska – Moj grad.

U vrlo ugodnom, dvosatnom druženju, učenici su se upoznali sa tehnikom oblikovanja gline,načinima izrade pojedinih elemenata i alatom potrebnim za rad.

U kratkom izlaganju, profesorica Živko objasnila je proces izrade keramičkih predmeta, od oblikovanja, preko pečenja u posebnoj peći na 970 Celzijevih stupnjeva, oslikavanja  tj.  glaziranja  do ponovnog pečenja kako bi keramika bila čvrsta i trajna.

Ubrzo su u vještim i kreativnim dječjim ručicama nastale zanimljive kućice, zgrade, crkve…

Nakon oslikavanja i pečenja, ti će radovi biti izloženi u nekom javnom prostoru grada tako da u njima može uživati šira publika.

Svim sudionicima radionice uručena su priznanja uz želju da nastavimo međusobnu suradnju i ponovimo susret za neku narednu blagdansku prigodu.

Renata Blažinec, učiteljica 3.d