Naj-akcija Grada Koprivnice
Autor: Marija Petras, 2. 11. 2022.

Koordinacijski odbor Grada Koprivnice za vođenje akcije „Gradovi i općine – prijatelji djece“ odabrao je za Naj-akciju 2022. aktivnost učenika 3.b razreda naše škole pod nazivom: "Dobrota i prijateljstvo spojili djecu primorske i kontinentalne Hrvatske".

Neki od kriterija bili su: da je akcija namijenjena djeci, aktivno sudjelovanje odraslih za djecu, kvaliteta sadržaja i način izvedbe te uključenost volonterskog rada.

Cilj naše aktivnosti bio je spojiti djecu iz različitih zavičaja, upoznati dijalekte naše domovine, stvoriti prijateljstvo djece i odraslih, humane geste, pomaganje drugima i prihvaćanje različitosti.

Susret učenika 3.b razreda i djece iz Vodica.

Srdačno smo dočekali naše nove prijatelje u školi i smjestili ih u svojim domovima. Proveli smo ih našim gradom i okolicom te pokazali prirodne ljepote i kulturno-povijesne spomenike.

Dali smo važnost sportu koji je dobar za duh i tijelo.

Stvorilo se prijateljstvo među djecom iz Koprivnice i Vodica. Bilo je i druženja među odgojno-obrazovnim djelatnicima, izmjena iskustava i načina rada.

Ova aktivnost je  unijela radost među djecu i odrasle. Sve nas je  podsjetila na nematerijalne vrijednosti: dobrotu, pomaganje, prijateljstvo i gostoprimstvo. Takve kvalitete trebamo poticati. Zbližila je učenike iz primorske i kontinentalne Hrvatske. Potaknula je druženje učenika među školama i razvijanje sportskog duha. Djeca i roditelji iz Koprivnice pokazali su da su dobri domaćini i  da je Koprivnica grad prijatelj djece.

učiteljica: Marija Petras