Posjet Veleposlanstvu Irske i American Corneru u Zagrebu
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 15. 12. 2022.

U četvrtak, 14. prosinca 2022. godine, učenici osmog razreda polaznici dodatne nastave iz engleskoga jezika posjetili su Zagreb.

Po dolasku u Zagreb otišli smo u Knjižnicu i čitaonicu Bogdana Ogrizovića na Cvjetnom trgu u sklopu koje djeluje American Corner. Gđa Marina Lončar, profesorica engleskog jezika i diplomirana knjižničarka za učenike je organizirala radionicu Poetry Challenge: Tomorrow Is Beautiful. Učenici su čitali pjesme poznatih američkih autora te ih analizirali.

Slijedio je posjet Veleposlanstvu Irske. Djelatnik Veleposlanstva Bernard Vrban poželio nam je dobrodošlicu te upoznao sa zamjenicom veleposlanika (Deputy Head of Mission) gospođom Aisling Kearns. Sat vremena smo proveli u ugodnom razgovoru s gospođom Kearns, koja je rođena u Dublinu, a u Hrvatskoj radi od 2019. godine. Pričalo se o irskoj kulturi, mitologiji, običajima, vezama Irske i Hrvatske te odgovaralo na pitanja učenika koja su se odnosila na sport, glazbu, klimu, Dublin, običaje za Božić…, a čuli smo i nešto irskog (gaelic).

Nakon ručka u McDonald'su, prošetali smo Strossmayerovim šetalištem, Trgom bana Jelačića, tunelom Grič te Tomislavcem i doživjeli ugođaj adventa u Zagrebu.

Razgovori s izvornim govornicima obogatili su iskustva učenika te im dali poticaj za nastavak učenja jezika.

Iako zbog bolesti nismo bili u „punom sastavu“, potrudili smo se dostojno predstaviti školu, a da smo u tome i uspjeli svjedoče pohvale za izvrsne govorne vještine učenika te pozivi na neka buduća druženja i suradnju.

Učiteljica engleskoga jezika

Natalija Flamaceta Magdić