Ukupno: 672089

Održan prvi školski kviz općeg znanja
Autor: Ines Vađunec, 20. 12. 2022.

U utorak, 20. prosinca 2022., održan je prvi školski kviz općeg znanja (ŠKOZ) za učenike od 5. do 8. razreda. Kviz je u našoj školi okupio čak 21 četveročlanu ekipu koja je spremno odgovarala na 42 pitanja iz opće kulture.

Kviz su inicirale nastavnica povijesti i geografije Mirna Kovačić iz OŠ „Đuro Ester“ i OŠ „Podolice“, nastavnica Helena Jakopiček Sarafimovski iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ te Ines Vađunec iz OŠ „Braća Radić“ ujedno i voditeljice projekta za svoje škole. Cilj je bio potaknuti učenike na druženje i kvalitetno provođenje svog vremena te njihovo uključivanje u cjeloživotno učenje i rad na proširivanju svog općeg znanja iz različitih područja života. Prvi je korak bila prijava ekipa s time da su se učenici mogli sami dogovoriti nevezano uz svoj razred pa čak i generaciju. Slijedilo je sastavljanje pitanja u koje su uključeni svi nastavnici iz svih škola sudionica koji su napisali po nekoliko pitanja iz svog predmeta koje su voditeljice probrale za kviz. Kviz se sastojao od dva kruga od po 20 pitanja i po 1 glazbenog broja koji su učenici trebali prepoznati. Svi su sudionici bili izuzetno motivirani i zainteresirani te su ostvarili odlične rezultate.

Na kraju kviza saznali smo kojih će 5 najboljih ekipa predstavljati našu školu na velikom međuškolskom kvizu sljedeće polugodište.

To su:

1. mjesto: Zgubidani (Josip Ećimović, Martin Fegeš, Eva Šanjić i David Klopotan)

2. mjesto: Jedan manjka (Katja Koščak, Ester Merc, Tristan Gluhaković Talan i Jan Pavić)

3. mjesto: a2 (Antonio i Ivan Lovrek, Mislav Skvaža i Vilim Štubelj)

4. mjesto: Psići u ophodnji (Barbara Mihalić, Sven Štefanec, Maksim Vilić i Larisa Šarec)

5. mjesto: TOP G-evi (Noel Piskač, Roko Šarić, Martin Domanovac i Lovro Đukin)

Zahvaljujemo našim sponzorima: kinu Velebit, bazenima Cerine i Slatkim delicijama koji su nam pomogli osigurati poklone za prve tri ekipe. Čestitke svim sudionicima koji su pokazali odlično poznavanje svih nastavnih predmeta, a našim najboljim ekipama želimo puno uspjeha na međuškolskom kvizu!

Ines Vađunec