Sedmaši ugostili zamjenika gradonačelnice Mišela Jakšića
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 20. 11. 2013.

Gostovanjem zamjenika gradonačelnice Mišela Jakšića sedmaši završili obilježavanje Dana grada i saznali kako funkcionira grad u kojem žive.

Dana 19. studenog učenicima i  učiteljima sedmih razreda (povodom izvanučioničke nastave i obilježavanja Dana grada) bila je čast ugostiti zamjenika gradonačelnice gospodina Mišela Jakšića. On se nakratko vratio u školske klupe i prisjetio svojih školskih dana. Učenici su bili u prilici postaviti i čuti odgovore na osobna i ona malo manje osobna pitanja upućena našem dogradonačelniku.

Ovom  prilikom otkrivamo vam samo neka od njih. Jeste li znali da je dogradonačelnik bio učenik naše škole, da mu je prva učiteljica bila današnja ravnateljica Marija Puhalo, da su mu najdraži predmeti bili hrvatski jezik i matematika, a u slobodno vrijeme između ostalog volio je igrati nogomet ispred i iza škole.

Na duhovit i simpatičan način, gospodin Jakšić je upravljanje gradom približio učenicima koji su mogli naučiti što je to gradska uprava, koliko zaposlenih ima, tko upravlja gradom te koji su poslovi gradonačelnice i njenog zamjenika.

Saznali smo da u gradu ima oko 2700 osnovnoškolaca te da će se vrlo skoro graditi još jedna osnovna škola, ali sadašnji sedmaši neće biti ti sretnici koji će polaziti nastavu samo u jednoj smjeni jer se završetak škole planira za 2-3 godine.

Objasnio je i kriterije koje je grad Koprivnica morala zadovoljiti da bi stekla status gradprijatelj djece kojem možemo zahvaliti što je naš grad po mjeri za  svakoga.

Gospodin Jakšić je naglasio važnost obrazovanja, a posebno visokog te  potaknuo učenike da se školuju, uče, istražuju i daju maksimum od sebe kako bi jednog dana i sami mogli pridonijeti napretku svojega grada.

Dogradonačelnik je vrlo profesionalno, a opet ležerno odgovorio na pitanja učenika čime je stvorio vrlo ugodnu i opuštenu atmosferu među učenicima. Zahvaljujući tome oni su zadovoljni i sa smiješkom na licu pošli u izazove tog nastavnog dana. Riječ zahvale na gostovanju na kraju razgovora uputila je naša ravnateljica.

Učiteljice

Natalija Flamaceta Magdić

Tanja Galić Bermanec

Fotografije pogledajte u foto galeriji