POUČNI RODITELJSKI SASTANAK ZA SEDMAŠE I NJIHOVE RODITELJE
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 6. 12. 2013.

"Oni su mali, ali su veliki, odnosno hoću reći, nisu više mali, ali su dosta veliki da ne budu mali.”

Učenici sedmih razreda i njihovi roditelji ovaj su tjedan imali priliku na svojim roditeljskim sastancima čuti vrlo poučno i zanimljivo predavanje jednog našeg roditelja gospodina Željka Strmečkog na temu „Prava i odgovornosti roditelja i adolescenata“.

Gospodin Strmečki, policajac sa dvadesetak godina staža na vrlo je zanimljiv i pristupačan način i roditeljima i učenicima približio  delikventna ponašanja pojedinaca u našoj neposrednoj blizini , a i šire posebno naglašavajući zamke i opasnosti koje kriju noćni izlasci i druženja, a isto tako i nekontrolirano i višesatno provođenje slobodnog vremena za računalom, na internetu, facebooku s kojih isto tako vrebaju opasnosti od stranaca, ljudi koji se lažno predstavljaju i sl. Istaknuo je one najvažnije članke Obiteljskog zakona koji se odnose i na djecu i na roditelje te pritom naglasio roditeljima da su oni ti koji su odgovorni za svoju djecu do njihove 18. godine života.

Potkrepljujući svoje predavanje primjerima iz vlastite dugogodišnje prakse dojmio se svih prisutnih, dok se na licima nekih moglo uvidjeti veliko iznenađenje onoga što su čuli.

Pozvao je i djecu i njihove roditelje na suradnju s kontakt policijom bilo da imaju osobnih problema ili da primjećuju da se u njihovoj okolini događa nešto neobično, sumnjivo.

Zamolio je na odgovorno ponašanje kako bi njihove i sve buduće generacije bezbrižno uživale u svojoj mladosti, prvim izlascima i druženjima.

Zahvalni smo gospodinu Strmečkom na iskazanoj dobroj volji i trudu.

Razrednici:

Mladen Jagić (7.a)

Natalija Flamaceta Magdić (7.b)

Antonio Stipan (7.c)

Josip Pankarić (7.d)

Tanja Galić Bermanec (7.e)