BONTONČIĆ ILI KAKO SVIMA BITI PRIJATELJ
Autor: Renata Glavica, 7. 12. 2013.

U srijedu, 4. i četvrtak, 5. prosinca , ugostili smo u svim razredima razredne nastave, te petom i šestom razredu predmetne nastave, gđu Mariju Mraz, predsjednicu Udruge osoba s invaliditetom „Bolje sutra“ grada Koprivnice, s kojom su učenici realizirali aktivnost upoznavanja pravila ponašanja prema osobama s invaliditetom, kroz edukativne materijale, slikovnicu Bontončić ili kako svima biti prijatelj te Bonton u svakodnevnoj komunikaciji s osobama s invaliditetom.

Učenici su kroz zanimljivo predavanje-radionicu naučili tko je osoba s invaliditetom i tko su volonteri, kako se pravilno ponašati prema osobama s invaliditetom, a i važnost usvajanja pojma osoba s invaliditetom, a ne invalid.

Tko su pak volonteri i  zašto se volonterom postaje čuli od dvojice volontera spomenute Udruge.  Aktivnost je školskim kurikulumom planirana u tjednu obilježavanja Međunarodnog dana osoba s invaliditetom (3.12.) i Međunarodnog dana volontera (5.12.), a nastavit će se predavanjem za učenike sedmog i osmog razreda PŠ Kunovec.

Ovo je i jedna od aktivnosti projekta „Nađi razliku…koje nema“, Udruzi „Bolje sutra“ odobrenog od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, u kojem je i naša Škola jedan od partnera.

Renata Glavica, učiteljica HJ