Ovaj tjedan: 1950

Terenska nastava učenika 7.c i 7.d u Zagrebu
Autor: Štefica Šambula Premec, 24. 3. 2024.

U četvrtak, 21. ožujka 2024. godine učenici 7.c i 7.d bili su u obilasku park-šume Maksimir, posjetili su zoološki vrt i vozili se žičarom na Sljeme.

Na terensku nastavu u Zagreb krenuli smo autobusom ispred škole u jutarnjim satima. U pratnji učenika bili su nastavnici: Ana Rumek, Štefica Šambula Premec, Mihael Buzina i Ivan Golubić.

Po dolasku u Zagreb prva aktivnost bila je šetnja park- šumom Maksimir, upoznavanje sa znamenitostima parka, fotografiranje drveća, dijelova stabala….Po povratku s terenske nastave iz snimljenih fotografija ćemo pripremiti izložbu. Na taj način ćemo obilježiti Međunarodni dan šuma. Zatim slijedi odlazak do zoološkog vrta- razgled i sudjelovanje u edukativnoj radionici pod nazivom TABU ŽIVOTINJE. Kroz igru asocijacija i zabranjenih riječi učenici su imali prilike upoznati određene vrste životinja, različite tipove staništa te bioraznolikost životinjskog svijeta.

Nakon obilaska zoološkog vrta slijedi vožnja do donje stanice žičare te vožnja novom žičarom na Sljeme. Trasa žičare duga je oko 5017 metara, a vožnja traje oko 20 minuta. Po dolasku uživali smo u prekrasnom pogledu sa Sljemena, kraće slobodno vrijeme te povratak žičarom natrag. Sljeme je najviši vrh planine Medvednice, nalazi se na 1033 mnv.

Dan smo proveli na otvorenom uživajući u prirodi, svježem zraku i sunčanom proljetnom vremenu.

Na povratku zaustavili smo se u City Centru One East gdje smo imali slobodno vrijeme za osobne programe, obrok u vlastitom aranžmanu ili šoping.

U Koprivnicu smo se vratili u večernjim satima.

Učenici su imali prilike upoznati prirodno-kulturne znamenitosti park- šume Maksimir, upoznati životinjski svijet zoološkog vrta, šetati, osvijestiti potrebu njegovanja i zaštite šuma i ostalog živog svijeta, steći neka nova znanja i vještine. U nastavku fotografije s naše terenske nastave…

Do sljedećeg putovanja :)