Održano županijsko natjecanje u znanju engleskog jezika u našoj školi
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 27. 2. 2014.

U utorak 26.veljače naša škola bila je domaćin najboljim „Englezima“ Koprivničko-križevačke županije na ovogodišnjem natjecanju. Natjecalo se 49 učenika u 5 kategorija.

Nakon kratkog prigodnog programa na kojem su, osim domaćih snaga, nastupili i gosti iz koprivničke gimnazije, učenici osmih te drugih i četvrtih razreda gimnazije i srednjih škola pokazali su svoje znanje u poznavanju engleskog jezika.

Učenici su bili i više no uspješni, stoga su nijanse odlučivale pobjednika.

Najbolji u kategoriji 8. razreda među kojima su i dvije učenice naše škole bili su:

Paulina Jurić iz OŠ „Antun Nemčić Gostovinski“ Koprivnica – 1.mjesto

Antun Tkalčec iz OŠ „Vladimir Nazor Križevci – 2. mjesto

Dijana Milek i Sara Šambula, obje iz OŠ „Braća Radić“ Koprivnica – 3. mjesto

Najuspješniji učenici drogog razreda gimnazija su:

Denis Gazdek iz Gimnazije Fran Galović – Koprivnica – 1. mjesto

Luka Šimek - iz Gimnazije Fran Galović – Koprivnica – 2.mjesto

Bojan Ban iz Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac  i Bruno Sačarić iz Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkoga – Križevci dijele 3.mjesto

Četiri natjecatelja u kategoriji 2.razreda srednjih škola odlično su se rasporedili na dva prva i dva druga mjesta:

Marko Kopričanec iz Obrtničke škole KC i Marina Štefanić iz Strukovne škole Đurđevac 1.mjesto

Toni Puhalo iz Obrtničke škole KC i Dominik Tkalčec iz Srednje škole Koprivnica 2. mjesto.

Naši „najstariji“ natjecatelji 4. razred gimnazije postigli su sljedeći uspjeh :

Mislav Kranjčev iz Gimnazije „Fran Galović Koprivnica – 1. mjesto

Ana Lulić iz Gimnazije Dr. Ivana Kranjčeva Đurđevac – 2. mjesto

Mihael Pokos iz  iz Gimnazije „Fran Galović Koprivnica – 3. mjesto

Andrija Vrhovec iz Gimnazije Ivana Zakmardija Dijankovečkog Križevci – 3. mjesto

I posljednji, ali nikako manje važni i isto tako već veterani, 4. razred srednje škole postigao je sljedeći uspjeh:

Manuela Živoder iz Strukovne škole Đurđevac – 1. mjesto

Samuel petran iz Srednje škole Koprivnica – 2. mjesto

Bruno Ivančić iz Obrtničke škole Koprivnica – 3. mjesto

Svi sudionici natjecanja na dar su dobili straničnik, a najuspješniji učenici u svakoj kategoriji nagrađeni su i knjigama koje će ih potaknuti na daljnje učenje engleskog jezika.

Najboljima držimo palčeve za što skoriji poziv na državno natjecanje.

S obzirom da u županiji sudjeluje zavidan broj učenika na školskom natjecanju u svakoj od kategorija, sam dolazak na županijsko natjecanje znak je da su najbolji pa im, definitivno, treba svima čestitati.

Natalija Flamaceta Magdić

TABLICE KONAČNOG PORETKA: