DANAS MALI, A SUTRA VELIKI MAJSTOR
Autor: Renata Glavica, 15. 5. 2014.

Na natjecanju Modelarske lige Koprivničko-križevačke županije koje je održano 03.05.2014. godine u Koprivničkom Ivancu sudjelovalo je ukupno 18 ekipa.

Natjecanje je održano u organizaciji Hrvatske zajednice tehničke kulture i Zajednice tehničke kulture Koprivničko-križevačke županije, suorganizaciji Zajednice tehničke kulture Križevci čijem je domaćin bio Klub tehničke kulture „Vector“ iz Koprivničkog Ivanca i pokrovitelj natjecanja tvrtka Radnik d.d. iz Križevaca.

S područja Koprivničko-križevačke županije sudjelovalo je ukupno 12 ekipa koje su se natjecale za plasman na državno natjecanje, i to: 2 ekipe Zajednice tehničke kulture Križevci i 6 ekipa Aero kluba "Dragutin Novak" Križevci članice Zajednice tehničke kulture Križevci, 1 ekipa Kluba tehničke kulture "Vector" iz Koprivničkog Ivanca, 1 ekipa OŠ prof. Franje Viktora Šignjara iz Virja, 2 ekipe OŠ "Braća Radić" Koprivnica područna škola Kunovec.

Od gostujućih ekipa, van plasmana za državno natjecanje, natjecale su se 4 ekipe OŠ Veliko Trojstvo, 1 ekipa Aero kluba "Dragutin Novak" Križevci i 1 ekipa Zajednice tehničke kulture Križevci. Natjecatelji su u 3 puna sata izrađivali 'poslužavnik' prema nacrtu profesora Ivana Rajsza.

Natjecanje je provedeno u skladu s Pravilima Modelarske lige Hrvatske zajednice tehničke kulture u školskoj godini 2013./2014. Prema službenim elementima vrednovanja za plasman na državno natjecanje 1. mjesto zauzela je ekipa u sastavu David Lončar i Lana Bermanec iz Osnovne škole "Braća Radić" Koprivnica, područna škola Kunovec (mentor Marijo Oštrkapa), 2. mjesto ekipa u sastavu Sara Švegović i Mila Burušić iz Kluba tehničke kulture "Vector" iz Koprivničkog Ivanca (mentor Mario Švegović) i 3. mjesto ekipa u sastavu Dominik Juršić i Fabijan Prosenečki iz Aero klub "Dragutin Novak" iz Križevaca (mentori Ante Starčević i Danijela Jobač). Prva tri mjesta van plasmana zauzele su gostujuće ekipe iz Osnovne škole Veliko Trojstvo (mentor Ivan Rajsz).

Državno natjecanje Modelarske lige, na kojoj će Koprivničko-križevačku županiju predstavljati ekipa u sastavu David Lončar i Lana Bermanec iz Osnovne škole "Braća Radić" Koprivnica područna škola Kunovec, održat će se od 31. svibnja do 1. lipnja 2014. godine u Nacionalnom centru tehničke kulture u Kraljevici.