Ovaj tjedan: 2075

Svečano obilježen Dan Osnovne škole „Braća Radić“
Autor: Adrijana Hatadi, 18. 6. 2014.

Osnovna škola „Braća Radić“ svečano je obilježila svoj Dan škole. Tim su povodom 6. lipnja 2014. održane sportske igre i natjecanja, a u predvorju škole i školskoj knjižnici postavljena izložba školskih projekata, likovnih radova te izložba „Mala plastika u terakoti“ koju su priredili učenici i učiteljice 2. razreda pod vodstvom kipara Dragutina Ciglara.  U dvorani „Domoljub“ održan je kulturno umjetnički program s dodjelom Ravnateljičine nagrade najboljim učenicima.

Svečanom programu Dana Osnovne škole „Braća Radić“ prisustvovao je i zamjenik gradonačelnice Mišel Jakšić, koji je učenicima i njihovim profesorima čestitao na uspješnoj školskoj godini, te istaknuo – Vaši rezultati i vaš trud i vaše zalaganje nam daje za pravo da se u brojnim istraživanjima, u brojnim pokazateljima svrstavamo među vodeće gradove u Hrvatskoj i mislim da je to dokaz da smo na dobrom putu.

Ravnateljica Marija Puhalo istaknula je da je Osnovna škola „Braća Radić“ najveća škola u županiji i jedna od najvećih škola u Hrvatskoj po broju učenika koju polazi 1060 učenika te s njima i za njih radi 101 djelatnik.

Veliki smo i zbog toga što naši učenici prilikom odlaska u srednje škole i kasnije na daljnja školovanja uglavnom nemaju većih problema u savladavanju gradiva, a najveći smo upravo po tome što naši učenici postaju jednog dana odrasli ljudi koji zasnivaju svoje obitelji – istaknula je ravnateljica u svom obraćanju te dodala da veličinu škole  „Braća Radić“ pokazuju i mnogobrojni uspjesi na natjecanjima kojih nije nedostajalo ni na natjecanjima unutar županije, ni državnoj razini, pa ni na natječajima izvan naše domovine.

Želim još jednom zahvaliti svima koji unutar škole rade s mladim generacijama, pomažu im u odrastanju, a isto tako hvala roditeljima što sudjeluju u radu naše škole i što nas razumiju. Uvjerena sam da će nas upravo ovo naše zajedništvo, naša želja za uspjehom naših učenika voditi i iduće godine – rekla je ravnateljica.

Priloženi dokumenti:
PROGRAM_ZA_DAN_SKOLE.doc (29.50 KB)