Kišom okupani maturalac
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 2. 9. 2014.

Počela je nova školska godina, a nismo se stigli pohvaliti našim lipanjskim maturalcem!

Dakle, od subote 14. lipnja do srijede 18. lipnja 7. B i E razred uživao je krstareći južnim Jadranom.

Putovali smo u Orebić gdje smo bili smješteni u depadansama hotela Bellevue.

Prvi dan razgledali smo Split -  Pomorski muzej i Dioklecijanovu palaču – uz povremenu kišu.

Prvu smo večer odmah dali do znanja da volimo zabavu i ples (te da nam ju ružno vrijeme ne može pokvariti) uživajući u party-ju dobrodošlice u hotelskom disku s DJ-om koji je na prvu prepoznao naš glazbeni ukus. Šarafili smo žarulje sve u šesnaest!

Drugi dan je bio predviđen za kupanje i brčkanje dok nam ne izrastu plivaće kožice, ali nažalost kiša je bila kraljica nazovi zabave. Zato smo uživali u šetnji Orebićem (između kišnih pauza), druženju s ekipom te igranju društvenih igara. Sramežljivo sunce uz pokoju kap kiše ipak je u popodnevnim satima najhrabrijima dozvolilo uživanciju u hotelskom bazenu.

Treći dan posjetili smo Dubrovnik te razgledali staru gradsku jezgru, obišli gradske zidine i divili se pogledu na more i grad. Uz razgled grada posjetili smo i akvarij smješten u gradskim zidinama gdje smo imali prilike vidjeti morski svijet tipičan za to podneblje. Ne biste vjerovali razgled je prošao bez jedne kapi kiše.

Prije podne četvrtog dana bilo je rezervirano za posjet Korčuli. Uživali smo u vožnji brodicom kao i povijesnim znamenitostima i prirodnim ljepotama otoka. Hrabriji su se i okupali na jednoj od korčulanskih plaža (usprkos namrgođenim oblacima).

Toga dana po povratku u Orebić, većina nas je (ne biste vjerovali) pripremljena ili nepripremljena (čitaj: odjevene razrednice) završila u moru. (Konačno sunceee!)

Petog dana nakon doručka krenuli smo put Makarske. Putem smo se zaustavili na Baćinskim jezerima. U Makarskoj smo razgledali Malakološki muzej, koji smješten u franjevačkom samostanu, broji zbirku s više od tri tisuće školjaka iz cijeloga svijeta. Nakon razgleda muzeja prošetali smo gradom.

Potom smo tunelom sv. Ilija prošli na drugu stranu Biokova i posjetili Imotski. Modro i Crveno jezero nije nas ostavilo ravnodušnima (kao ni pljusak koji se spremao). Neki su se okušali u bacanju kamena u Crveno jezero, ali nažalost pobjednika nije bilo. (zašto? pokušajte doznati sami)

Maturalac nam zasigurno neće ostati u sjećanju po nesnosnim vrućinama i bezbrižnom brćkanju u moru, ali po novim prijateljstvima, prvim ljubavima i zajedničkoj zafrkanciji na svoj i tuđi račun zasigurno hoće.

Naši sedmaši su opravdali povjerenje razrednica uzornim ponašanjem tijekom cijelog putovanja. Pohvaljeni su od strane osoblja hotela, vozača, vodiča te kustosa muzeja koje smo posjetili.

Kad bismo samo mogli, ponovili bismo sve ispočetka, ali zasigurno pogađate, bez kiše molimo!

Dio doživljenog i viđenog u tih pet dana pogledajte u fotogaleriji.

Natalija Flamaceta Magdić i Tanja Galić Bermanec