Književni susret s Ivonom Šajatović
Autor: Adrijana Hatadi, 28. 10. 2014.

U sklopu Galovićeve jeseni i u Mjesecu hrvatske knjige našu je školu 21. listopada 2014. posjetila naša sugrađanka, poznata književnica Ivona Šajatović koja je održala književni susret s učenicima 6-ih razreda.

Svoje je prve radove počela objavljivati tijekom osnovne škole. Pisala je i objavljivala poeziju, kratke priče, ljubavne romane, a radila je i kao urednica časopisa.

2002. godine na natječaju I. B. Mažuranić dobila je 3. nagradu za krimić za mlade „Tajna ogrlice sa sedam rubina“, a isti roman godinu dana kasnije dobio je i prestižnu nagradu Mato Lovrak te je uvršten u lektiru za 6. razred. Učenici naše škole rado čitaju ovaj roman, a autorica nam je otkrila kako joj je upravo ovo djelo najdraže jer je to njezina prva tvrdo ukoričena knjiga.

2009. godine objavila je roman „Pazite kako igrate“ koji obrađuje temu djece smještene u udomiteljske obitelji koji je nagrađen nagradom I. B. Mažuranić. Autorica je djelo napisala prema stvarnim događajima iz njezinog djetinjstva, a djelo je posebno jer jedino u hrvatskoj književnosti obrađuje upravo ovu temu.

2011. izlazi njezin roman  za mlade „Strogo povjerljivo: obitelj Barić“ koji obrađuje temu seksualnog zlostavljanja djece u obitelji.

Prošle godine objavila je roman Jackpot , roman koji se čita bez predaha zbog napete radnje, burnih životnih situacija i uvjerljivih likova. Upravo je ovaj roman najviše zainteresirao publiku u OŠ „Braća Radić“ zbog zanimljive radnje i bliske tematike šestašima. Alen iz 6. b razreda bio je sretnik i osvojio Jackpot, vrijedan poklon autorice.

Književnica je naglasila važnost čitanja  te poručila kako sigurno za svakog postoji barem jedna knjiga koja će im biti bliska i zanimljiva i koja će otvoriti vrata za svako daljnje čitanje.

Adrijana Hatadi, školska knjižničarka