SRETAN TI ROĐENDAN GRADE!
Autor: Natalija Flamaceta Magdić, 2. 11. 2014.

Osmaši su ove godine obilježili Dan grada posjetom Muzeju grada Koprivnice.

Tamo su nas dočekali ljubazni djelatnici muzeja i proveli nas kroz stalni postav muzeja.

U prostorijama prizemlja učenici su imali prilike vidjeti izložbu likovnih radova Zdravka Šabarića, Ivana Lackovića Croate i Ivana Andrašića  posvećenu velikanu našeg kraja Franu Galoviću.

Na prvome katu muzeja učenici su vidjeli  kako su izgledali Florijanski i Zrinski trg pred 150 godina te što se sve tada nalazilo na njemu.

Pokazano im je bilo i kako su se obrtnici reklamirali u ono vrijeme, čime su se sve bavili te gdje se nalaze ostaci crkve sv. Florijana čiji naziv nosi jedan od naših gradskih trgova

Učenike je najviše dojmio dio muzeja posvećen Domovinskom ratu te su tom prilikom pokazali iznimnu zainteresiranost pa i znanje o pojedinim činjenicama. Neki od prisutnih prepoznali su svoje roditelje, bližnje ili poznanike na izloženim fotografijama...

Jedan školski sat bio je premalo da otkrijemo sve tajne izloženih eksponata našega muzeja, ali to nam daje razlog da muzej posjetimo još koji puta.

Ovim posjetom Muzeju, učenici su i razvijali građanske kompetencije u sklopu Građanskog odgoja i obrazovanja učeći o povijesti i kulturnom identitetu aktivno slušajući i sudjelujući u izlaganju djelatnika muzeja te razgovoru o viđenom po povratku u školu.

Zahvaljujemo djelatnicima Muzeja na srdačnoj dobrodošlici te stručnom i zanimljivom vodstvu.

Razrednici osmaša:

Mirjana Sušilović