Ovaj tjedan: 1956

Obilježen Dan Osnovne škole „Braća Radić“ Koprivnica
Autor: Adrijana Hatadi, 10. 6. 2015.

Dan Osnovne škole „Braća Radić“ Koprivnica obilježen je 5. lipnja 2015.

Sportske igre, natjecanja te aktivnosti Auto kluba Koprivnica pod nazivom Sigurno u prometu započele su od 9.00 sati u školskoj sportskoj dvorani te školskom igralištu.

Izložba školskih projekata, postera i likovnih radova naših učenika izložena je u predvorju škole i školskoj knjižnici.

Kulturno - umjetnički program s dodjelom Ravnateljeve nagrade najboljim učenicima Škole upriličen je u dvorani Domoljub.

Pozivu učenika, djelatnika i ravnatelja Škole odazvali su se brojni gosti i uzvanici, među kojima i zamjenik župana Ivan Pal i zamjenica gradonačelnice Melita Samoborec koji su čestitali učenicima i djelatnicima Škole njihov Dan, te se osvrnuli na brojne uspjehe na regionalnim i državnim natjecanjima.

Ravnatelj Krešo Grgac osvrnuo se na ispunjenje vizije i misije Škole, o uspjesima na županijskoj, državnoj i međunarodnoj razini - od Švicarske, Grčke do dalekog Japana, istaknuo je i da smo „najsportska“ škola u državi te škola koja pokreće brojne humanitarne akcije.

Ravnatelj je dodijelio Ravnateljevu nagradu – godišnju nagradu koja se dodjeljuje najuspješnijim učenicima od 1. do 8. razreda. Dobitnici su:

Korana Grgac, Sandra Tot, Anja Slavinić, Ivan Sinjeri, Nensi Glavnik, Danko Delimar, Tin Prvčić i Marija Novoselec.

U programu su sudjelovali recitatori: Ida Rupčić, Ana Međimorec, Ines Betlehem, Magdalena Zovko, Mihael Pjatakov, Viktorija Markešić, Matija Kolarić, Patricija Strugar, Antonela Žagar, Mihaela Matijević, Antonela Perošić, Tajana Bačić, Ema Božek, Elena Popović te njihove učiteljice mentorice: Marija Petras, Ines Turk, Vesna Mlinarić, Narcisa Kolar i Tanja Galić Bermanec.

Plesne su točke izveli: učenici 3. b razreda, Ivan Komušanac i Gabrijela Zagorščak, Plesna skupina 3.d razreda, Plesna skupina viših razreda u suradnji s plesnim klubom Ritam te njihove učiteljice mentorice: Marija Petras, Maja Muktić, Ines Turk i Jasmina Markić.

Atraktivni su bili i zborovi pod vodstvom Kristine Bunić Lovrek i Josipa Pankarića te Školski bend pod vodstvom Josipa Pankarića. Tijekom programa prikazan je film filmske skupine OŠ „Braća Radić“ Koprivnica Moja slavna prijateljica pod vodstvom učiteljice Emilije Petričević Galinec.

Program je vodila učenica Anett Glavak, a scenarij i konferansu programa izradila je školska knjižničarka Adrijana Hatadi.

FOTOGRAFIJE POGLEDAJTE U FOTOGALERIJI (Dan škole 2015.).