Ovaj tjedan: 1947

Škola plivanja
Autor: Dragica Ljubić, 13. 6. 2015.

Škola plivanja je organizirana za sve učenike trećih razreda matične škole i područnih škola Bakovčice i Starigrad od 8. lipnja 2015. do 12. lipnja 2015. da bi učenici naučili plivati i usavršili svoje tehnike plivanja na Gradskim bezenima  "Cerine“ u Koprivnici .

Učenike su plivanju podučavali educirani učitelji plivanja.

Na početku škole plivanja učenici su se igrali u vodi i na taj način zaboravili na strah od vode i daljnji nastavak učenja im je bio uz igru lakši i jednostavniji.

Prvi dan su svi učenici testirani u bazenu i na temelju inicijalnog stanja podijeljeni u grupe od neplivača pa sve do plivača.

Svaki učitelj plivanja je preuzeo jednu grupu učenika i s njima provodio: vježbe disanja, vježbe zagrijavanja, gledanje pod vodom, plutanje na trbuhu i leđima, ronjenje,klizanje na vodi, igre u vodi, kraul tehniku, prsnu tehniku, leđnu tehniku i skokove u vodu na noge i glavu i s djecom provodio sve postupke i vježbe potrebne za pravilno učenje plivanja i plivačkih tehnika.

Učenici su redovito i s veseljem pohađali obuku plivanja svih pet dana i marljivo upijali nove vještine u vodi.

Na kraju petodnevne obuke plivanja slijedilo je finalno testiranje učenika tj. samostalno preplivavanje određene udaljenost u bazenu. Na kraju škole plivanja za sve učenike organizirano je takmičenje, tako da su najbolji plivači i plivačice dobili i posebna priznanja, što je dobra dodatna motivacija za bavljenje ovim lijepim i zdravim sportom.

Učenicima su diplome  s ocjenom završnog testiranja škole plivanja uručili njihovi učitelji plivanja uz preporuke da se nastave baviti plivanjem i dalje.

Dragica  Ljubić

NAJBOLJI PLIVAČI