Treći razred
Škola plivanja na Gradskim bazenima "Cerine"
Autor: Ana Tot, 15. 6. 2015.

U tjednu od 8. do 12 lipnja našu učionicu zamijenili smo onom ugodnijom - bazenima "Cerine".

Škola plivanja je organizirana kako bi učenici koji još ne znaju plivati naučili plivati, a oni koji to znaju usavršili svoje tehnike plivanja.

Učenike su plivanju podučavali educirani učitelji plivanja koji su već prvog dana testirali učenike. Na temelju tih rezultata učenici su podijeljeni u skupine neplivača, poluplivača i plivača.

Svaki učitelj plivanja je preuzeo jednu grupu učenika i s njima provodio: vježbe disanja, vježbe zagrijavanja, gledanje pod vodom, plutanje na trbuhu i leđima, ronjenje,klizanje na vodi, igre u vodi, kraul tehniku, prsnu tehniku, leđnu tehniku i skokove u vodu na noge i glavu i s djecom provodio sve postupke i vježbe potrebne za pravilno učenje plivanja i plivačkih tehnika.

Učenici su redovito i s veseljem pohađali obuku plivanja svih pet dana i marljivo upijali nove vještine u vodi. Kako bi zaboravili strah od vode, na početku svakog sata učenici su se igrali u vodi. Tako im je daljnji nastavak učenja i savladavanja plivanja bio lakši, ugodniji i jednostavniji.

Na kraju petodnevne obuke plivanja učitelji plivanja proveli su završno testiranje učenika tj. samostalno preplivavanje određene udaljenost u bazenu. Zadnjeg dana škole plivanja za sve učenike organizirano je natjecanje, tako da su najbolji plivači i plivačice dobili i posebna priznanja.

Učenicima su diplome  s ocjenom završnog testiranja škole plivanja uručili njihovi učitelji plivanja uz preporuke da dođi na bazene i nastave se baviti plivanjem i dalje.

PODJELA DIPLOMA