« Ožujak 2024 »

Školski čitateljski klub "Lijina gajbica"

Voditeljice: Tanja Galić Bermanec i Ines Vađunec

Susret s književnicom Vlastom Golub
Autor: Tanja Galić Bermanec, 28. 10. 2018.

Dana 15.10.2018. u prostorima gradske knjižnice i čitaonice „Fran Galović“ održao se susret s književnicom i glumicom Vlastom Golub, autoricom romana za mlade O ljubavi, spletkama i svemu pomalo.

Susretu su prisustvovale i učenice osmog razreda, Lana, Zara i Ida – članice Lijine gajbice.

Evo što su one rekle.

Moj susret s književnicom Vlastom Golub bio je odličan. Književnica je bila jako draga i zabavna, a zahvaljujući tome što je pričala s nama i o našim problemima, problemima mladih, zavukla nam se odmah pod kožu. Njezine knjige stvarno govore kako je djeci moje dobi i kako se ponekad teško nosimo s problemima.

Voljela bih ponoviti susret s književnicom i željela bih da napiše još koju knjigu jer sam sigurna da bi postala veliki hit. Svakako pročitajte njenu knjigu, ja već jesam, O ljubavi, spletkama i svemu pomalo te knjigu Eva, mala žena.

Lana

Ovo je bio moj drugi susret s nekim književnikom i moram priznati da sam doista u njemu uživala. Vlasta Golub se prekrasno predstavila i zračila je pozitivom energijom cijelo vrijeme susreta. Vlasta je i glumica što me se još više dojmilo jer bih i ja jednog dana voljela postati jedna. Njenu knjigu O ljubavi, spletkama i svemu pomalo sam pročitala odmah nakon susreta i preporučam ju svim tinejdžerima. Književnica me čak i savjetovala o jednom mom problemu, a za hrabrost me nagradila straničnikom i bedžom. Ona je i dalje tinejdžerica u duši što mi se jako svidjelo.

Ida

Na susretu s Vlastom Golub osjećala sam se kao da pričam s osobom naših godina. Iznenadio me njezin vedar duh i mladolikost. Knjige nam je predstavila na način da nas uvelike zaintrigiraju, ali bez ijednog sočnog detalja. Sretna sam što sam bila na susretu i 80' provela u dobrom društvu. Knjigu sam uzela u ruke odmah po susretu i već na prvim stranicama knjige O ljubavi, spletkama i svemu pomalo shvatila sam da ću ju odmah zavoljeti te da je to jedna od onih knjiga koje se čitaju u jednom dahu.

Zara

voditeljice